logo

19 Ağustos 2020

ÖNCE ALTYAPI SONRA ÜSTYAPI

Bodrum’da belediye tarafından yapılan çalışmalarda ilgili kurumların altyapı çalışmaları bitmeden üstyapı çalışmaları yapılmıyor.

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’ın göreve geldiği günden bu yana söylediği, “Geçici çözümlerle günü kurtarmak değil, Bodrum’un sorunlarına kalıcı çözümler üretmek istiyoruz” mottosuyla yola çıkan Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, yaptıkları tüm çalışmalarda ilgili kurumlar tarafından altyapısı tamamlanmayan sokak ve caddelerde üstyapı çalışması gerçekleştirmiyor. Altyapısı tamamlanan cadde ve sokaklarda ise baştan aşağı yenileme çalışması gerçekleştiren ekipler, kalıcı çözümlerle çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Bu kapsamda yılbaşından bu yana ilçe merkezinde gerçekleşen çalışmalarda Bodrum Menekşe Sokak, Tepecik Mahallesi, Osman Kızıldereli Sokak, Eskiçeşme Mahallesi, Suat Kaya Sokak, Şapel  Sokakta altyapı ve üstyapı çalışmaları tamamlanmış durumda.

Umurça Mahallesi’nde Bardaklar ile Alaiyeli Galip Efendi sokakta çalışmalarını sürdüren ekipler, ilgili kurumların altyapı çalışmalarını tamamlamasıyla her iki sokakta yağmur suyu hattı çalışmasını tamamladı. Yol tesviye ve sıkıştırma çalışmalarını da tamamlayan ekipler, kilit parke taş çalışmasına başladı.

Çalışmalarını aralıksız sürdüren ekipler, Eskiçeşme Mahallesi Şafak Sokak’ta yol söküm, tesviye ve yağmur suyu hattı çalışmalarına başladı. Bardakçı mevkii Şapel Sokak ve Çırkan Mahallesi genelinde de ilgili kurumlarca alt yapı çalışmaları devam ederken, alt yapı çalışmalarının tamamlanmasının ardından üstyapı çalışmalarına başlanacak.

Bitez Mahallesi, 2120 ve 2126 Sokak, Ortakent Mahallesi Gülbahçe Sokak ve Manzara Sokak’ta ilgili kurumlarca altyapı çalışmalarının ardından kilit parke taş çalışmaları tamamlandı.

Küçükbük Mahallesi Farilya Caddesi, Gündoğan Mahallesi Atatürk Caddesi ve Necip Nalbant Caddesi, Dirmil Mahallesi Öğretmen Yusuf Caddesi ve 164.Sokak, Yalıkavak Mahallesi 78.Sokak ve Ulus Caddesi’nde ilgili kurumların alt yapı çalışmaları tamamlanmasının ardından üstyapı çalışmaları da tamamlandı.

Yalıkavak Mahallesi Ethemağa ve İrme sokaklarda, Geriş Mahallesi 25.Sokak’ta ise yol söküm ile ilgili kurumların alt yapı çalışmaları devam ediyor.

Mumcular Mahallesi 220, 226, 227, 228 sokaklarda ve Yokuşbaşı Caddesinde ilgili kurumlarca altyapı çalışmaları tamamlanırken, kilit parke taş çalışmalarına başlanacak.

Share
#

SENDE YORUM YAZ