logo

02 Eylül 2020

BESİAD;”EĞLENCE SEKTÖRÜ BU BELİRSİZ VE TÜRBÜLANSLI DURUMDAN ACİLEN ÇIKARILMALIDIR”

Bodrum Esnaf ve Sanayici İş Adamları Derneği (BESİAD) tarafından Bodrum’un en önemli sektörlerinden olan eğlence sektöründe yaşanan kapatmalarla ilgili yazılı bir basın açıklaması yayımladı.

Yayımlanan yazılı basın açıklamasında şunlara yer verildi;

“Bodrum’un en önemli sektörlerinden eğlence sektörünün yaşadığı üzücü gelişmeleri yakından takip ediyoruz.

Durumun net bir şekilde doğrusunu ve eğrisini ayırt etmek maalesef giderek zorlaşmaktadır.

Kurallara uymayan, önlemleri hiçe sayan işletmeler olmuştur. Kurallara azami önem gösteren işletmeler olmuştur. Pandemi sürecinde her gün değişen durumlar sebebiyle ufak tefek eksiklerin tolere edilmesi gerekmektedir.  Buna rağmen kurunun yanında yaşın da yandığı bir durum ortaya çıkmıştır.  Bu mağduriyetin ince bir çalışma ile hızla giderilmesi gerekmektedir.

Bodrum Kaymakamımız ve Belediye Başkanımız sorunun çözümü için her türlü çabayı sarfetmiş ve elini taşın altına koymuştur. Bunu pandemi döneminin başlangıcından bu yana yakinen biliyoruz. Dolayısıyla bu konuda sürdürülen yanlış ve kırıcı iletişim yollarını kesinlikle tasvip etmiyoruz. Tam tersine bu durumun çözümsüzlüğe hizmet ettiğini ve tüm sektörün iletişim alanını işgal ettiğini düşünüyoruz.

Başka alanlarda (antik tiyatro, oteller, plajlar vs) yaşanan sosyal mesafe hataları üzerinden bu konuya çözüm aramak doğru değildir. Yanlış misal emsal değildir.

Hem turizm içeriğimiz hem de yarattığı ekonomik kaldıraçlar sebebiyle Bodrum için çok önemli olan eğlence sektörü bu belirsiz ve türbülanslı durumdan acilen çıkarılmalıdır.

Yasalar dahilinde yönetilmesi gereken bu süreçte Bodrum Ticaret Odamızın da diğer kurumlarımızın da kullanabileceği tüm iletişim argümanlarını kullanması, Bodrum Kaymakamlığı ve Bodrum Belediyesinin elini kuvvetlendirecek alanlar açması büyük önem taşımaktadır.

En kısa sürede sorunun çözülmesi, kurallara uyan, Bodrum ile özdeşleşmiş, binlerce insana istihdam yaratan kıymetli mekanlarımızın can suyunun kesilmemesi dileklerimizle”

BESİAD Yönetim Kurulu

Share
#

SENDE YORUM YAZ