logo

11 Eylül 2020

BAŞKAN ARAS TORBA VE GÖLKÖY’DE İNCELEMELERDE BULUNDU

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Torba ve Gölköy mahallelerinde incelemelerde bulundu.

Başkan Aras sabah saatlerinde Torba Mahallesi’nde bulunan S.S. Bodrum Su Ürünleri Kooperatifi Torba Balıkçı Barınağı’nı ziyaret ederek esnafla bir araya geldi. Kooperatif yöneticileri ve esnafın sorunlarını dinleyen Başkan Aras, balıkçı barınağı ve çevresinde CHP Bodrum İlçe Başkanı Halil Karahan ve Torba Mahallesi Muhtarı Suat Kaya ile birlikte incelemelerde bulundu. Barınaktan çıkan Başkan Aras, Torba sakinleri ile de kısa süreli sohbet ederek istek ve taleplerini dinledi.

Torba Limanından Demirbükü mevkiine giden orman yolunun, İçişleri Bakanlığı’nın 07/080/2020 tarihli genelgesine göre ormanlık alanlar ve civarında ateş yakılması konusunda Bodrum ilçesi Orman Yangınları İle Mücadele Komisyonu kararı neticesinde kapatılmasıyla ilgili şikayetlerini dile getiren vatandaşları dinleyen Başkan Aras, konuyla ilgili yetkililerle konuşup ortak nokta bulma konusunda çalışacaklarını söyledi.

Atatürk Caddesi üzerinde de incelemelerde bulunan Başkan Aras ardından 2015 yılında hayata veda eden ünlü karikatürist Bedri Koraman’ın eşi Nil Koraman’ı evinde ziyaret etti.

Ardından Gölköy Mahallesi’ne geçen Başkan Aras ve beraberindekiler, burada da bir dizi incelemelerde bulundu. Başkan Aras’a Gölköy Mahalle ziyareti sırasında başkan yardımcısı Emel Çakaloğlu, CHP Bodrum İlçe Başkanı Halil Karahan, belediye meclis üyesi Özden Baysal ve Gölköy Mahalle Muhtarı Ahmet Barut eşlik etti. Başkan Aras ve beraberindekiler Gölköy Mahalle Muhtarlığında, 45 yıldır yaz aylarını Gölköy Mahallesi’nde geçiren ekonomist ve fotoğraf sanatçısı Bülent Yüksel’in Gölköy’de çektiği fotoğraflarından oluşan sergisini ziyaret etti. Başkan Aras, gelirinin Gölköy Ahmet Naci Coşkun İlkokulu’na bağışlanacağı sergiden 10 adet fotoğraf satın alarak emeği geçen herkese teşekkür etti. Başkan Aras, Gölköy Halk Kütüphanesi’ni de ziyaret ettikten sonra çevre taksici esnafı ile bir araya geldi

Bodrum Belediye Başkanı, Gölköy sahilinde bulunan işletmelere tek tek uğrayarak, işletme sahipleriyle görüştü. Covid-19 önlemleri kapsamında da incelemelerde bulunan Başkan Aras ve beraberindekiler, kurallara uygun şekilde vatandaşa hizmet veren işletmelere teşekkür etti. Tatilini Gölköy’de geçiren misafirlerle de kısa süreli sohbetler eden Ahmet Aras, bölgede yaşayan vatandaşların talep ve sorunlarını dinleyerek notlar aldı.

Share
#

SENDE YORUM YAZ