logo

21 Eylül 2020

SAĞLIK İÇİN HEPİMİZ İÇİN

İçişleri Bakanlığı tarafından 81 il valiliğine gönderilen genelgenin ardından Bodrum genelinde de “Sağlık İçin Hepimiz İçin” mottosu ile denetimler gerçekleştirilmeye devam ediyor.

Bu kapsamda Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz ile Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras; Cevat Şakir Caddesi, Neyzen Tevfik Caddesi, Dr. Alim Bey Caddesi ve Cumhuriyet Caddesi’nde, başta yeme içme hizmeti veren işletmeler olmak üzere genel denetim gerçekleştirdi. İşletme sahiplerine koronavirüs salgını kapsamında alınması gereken önlemler ve uyulması gereken kurallar konusunda uyarılarda bulunuldu. Bazı işletmelerde masa mesafeleri ölçülerek, girişlerde zorunlu olan ateş ölçer ve maske kullanımı kontrol edildi.

Aynı zamanda Bodrum Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, İlçe Emniyet Müdürlüğü, İlçe Jandarma Komutanlığı, İlçe Sağlık Müdürlüğü, Turizm Danışma Müdürlüğü ekipleri ile Bodrum Esnaf Sanatkarlar Odası ve Bodrum Ticaret Odası’ndan temsilcilerinden oluşturulan denetim ekipleri muhtarların da katılımıyla Bodrum genelinde denetim faaliyeti gerçekleştirdi.

Denetleme sonrası basın mensuplarına açıklamada bulunan Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz; “Tüm ülkede olduğu gibi Bodrum’da da, belediye başkanımız ve diğer çalışma arkadaşlarımızın katılımıyla bir denetim gerçekleştirdik. Her zaman söylediğimiz gibi amacımız vatandaşlarımızı ve işletmecilerimizi uyarmak ve bilinçlendirmek. Ama ısrarla kurallara uymayanları da cezalandırmak” diye konuştu.

Share
#

SENDE YORUM YAZ