logo

24 Eylül 2020

“VİSİTBODRUM” PROJESİ TANITILDI

Bodrum Tanıtma Vakfı’nın (BOTAV) “visitbodrum” projesi için bir tanıtım toplantısı gerçekleştirildi. Bir otelde gerçekleştirilen toplantıya, Bodrum Belediye Başkanı ve BOTAV Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Aras ve çok sayıda davetli katıldı.

İngiltere’nin Londra kenti için hazırlanan tanıtım sitesinin adresi olarak yaratıldıktan sonra, kısa bir süre içerisinde dünya genelinde beğenilerek, dünyanın en önemli kentlerinin internet üzerindeki tanıtım sitelerinin adresine dönüşen visit(lokasyon).com konsepti doğrultusunda oluşturulan visitbodrum.com, BOTAV tarafından hayata geçiriliyor.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından bir konuşma yapan BOTAV Genel Sekreteri Serkan Ceylan, şunları dile getirdi:

“İnternet ortamında Bodrum tarihinde görülmemiş ve bugüne kadar hiç oluşturulmamış bir gücü hep beraber biraraya getirmek için toplandık. Varlık nedeni Bodrum’un hem ulusal hem de global anlamda tanıtmak olan BOTAV’ın, 24 yıllık tarihiyle ‘visitbodrum’ projesine tanıklık edeceğiz. Önümüzdeki sezon, Bodrum’un internet ortamındaki en büyük taşıyıcısını sizlerle hayata geçirmiş olacağız. Bodrum’un hem ulusal hem de global anlamda en büyük gücü olarak düşündüğümüz ve hayata geçirmeyi planladığımız bu proje aynı zamanda hayranlık uyandıran özelliklere ve bu projenin temeli olan yeni tanıtım konseptimizi dijital dünyaya taşımış olacak. Bugün Google arama motoruna Bodrum yazıldığı zaman aşağı yukarı 50 milyonluk bir sonuçla karşılaşıyorsunuz ama ne yazık ki ilk 2 sayfada çıkan sonuçlar Bodrum’un turizm ve ekonomisini yönlendiren bizlerin kontrolü ve bilgisi dışında siteler. Bu hiçbir marka ve turizm destinasyonu için kabul edilebilir bir şey değil. Bugünden itibaren bütün özelikleri ve içeriğiyle BOTAV’ın Bodrum turizmini oluşturan tüm paydaşların başta belediyemiz, odamız ve STK’lar olmak üzere bütün turizmcilerimizin biraraya geldiği ve içeriğinin BOTAV güvencesiyle son kullanıcıya sunulduğu her tür firmasından içeriğine kadar Bodrum’la ilgili her türlü içeriği doğru ve güvenilir olarak son kullanıcıya sunan ve bunu birçok dilde yaparak dijital ortamda Bodrum’u sahiplenen bir proje için yola çıktık. Bu bütünsel tanıtım konseptimizin bir parçası.”

BOTAV resmi reklam ajansı Reklamla’nın sahibi Levent Arkan ise 6 Haziran’dan beri Bodrum’un tanıtımı ile ilgili çok ciddi bir değişimin yaşandığını söyleyerek “Artık Bodrum’un yeni tanıtım konseptinde, insanların aklına ve cebine girme amaçlı değil insanların kalbine girme amaçlı bir stratejimiz var. Çünkü burada olan herkesi burada tutan izlediğiniz reklamlar değil, buranın insanların kalplerinde hissettirdiğidir” diye konuştu.

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras ise yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi:

“Biz göreve geldiğimiz günden bugüne hep Bodrum doğru tanıtılsın dedik. Bodrum sellerle, altyapı sorunlarıyla ya da yüksek fiyatlarla tanıtılmasın. Bunlar hep genelde sözde kalıyordu ama bunları biraraya getirip daha güçlü bir sinerji oluşturarak piyasaya çıkmak hepimizin hak ettiği bir şeydi. İlk günden beri Bodrum’un dijital dünyada zayıf ve eksik olduğunu söyledik. Biz bunu Bodrum Belediyesi altında, BOTAV altında bunu gerçekleştirememiştik ama bugün bütün bu inisiyatifleri birarada toplayan, Bodrum’un hem kurumsal, hem belediyenin, hem de özel sektörün içinde olduğu, STK’ların içinde olduğu bu proje bizim bu eksiğimizi, ihtiyacımızı giderecek diye düşünüyoruz.”

Toplantıda 4A Labs firması yetkilileri “visitbodrum.com” projesi hakkında bilgiler aktardı.

visit(lokasyon).com

4A Labs firması tarafından önümüzdeki günlerde faaliyete geçirileceği açıklanan visitbodrum.com, ziyaretçilerine farklı imkanlar sunacak.

Dünyanın herhangi bir köşesinden Bodrum’a gelmek isteyenlerin seyahatlerini, kendileri için en doğru seçeneklere yönlendirerek dakikası dakikasına planlayabilmek ve uçak bileti satın alımından rezervasyon ödemesine kadar her türlü ödeme işlemini gerçekleştirebilmek gibi kolaylıklar sunacak platform; uçak bileti satın alabilme, seyahatleri saat ve gün olarak planlayabilme, otel ve restoranlardan rezervasyon yapabilme, konser, tiyatro vb etkinlikler için bilet satın alabilme, şehir içi ulaşımları planlayabilme, işletmelerin oluşturduğu kampanyalardan faydalanma imkanları da sunuyor.

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ