logo

TAŞINIR MAL İŞLEMLERİ VE SATIN ALMA EĞİTİMİ BODRUM’DA YAPILDI

Muğla Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü Taşınır Mal İşlemleri ve Satın alma Eğitimi 22-23 Ekim tarihlerinde pandemi kurallarına uygun olarak Bodrum’da yapıldı.

Eğitimin Açılış konuşmasını yapan İl Müdürü Seyfi Bozçelik, Kamuda kaynakların tasarruflu kullanılmasının önemine değinirken verimliliğin kaynakların etkin kullanılmasıyla sağlanacağını ifade etti.

Bozçelik, konuşmasında kurum olarak önemli hizmetlerde bulunduklarını, kurumsal aidiyet ve kurum kültürünün oluşması için bu eğitimlerin önemini vurguladı.

Bundan sonraki süreçte kurum müdürlerini, müdür yardımcılarını ve tüm personeli kapsayacak şekilde eğitimlerin devam edeceğini belirten Muğla Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Seyfi Bozçelik,”Kurumumuzun, yapacağı iş ve işlemlere doğru ve yerinde karar vererek daha iyi hizmet veren, yeterli bilgi ve birikime sahip çalışma arkadaşlarımla daha kaliteli hizmet verileceğine inanıyorum. Eğitimin başarılı geçmesinin temenni ediyor, katkı sağlayan arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.

Eğitim kapsamında İl Müdürlüğü ve bağlı kuruluşlarda görevli idareci ve personele, 5018 Sayılı Kamu Mali Yönetimi Kanunu Kapsamında Taşınır Mal Yönetmeliği uygulalamalı anlatımı, Kamu Harcama ve Muhasebe Bilişim Sistemi (KBS) üzerinden Taşınır Mal İşlemleri, Kamu Taşıtları Yönetim Bilgi Sistemi (TBS) ile ilgili uygulamalar, Taşınır Mal Yönetmeliği ve yeni değişiklikler anlatılarak oturumların her bir bölümünde sunumlardan sonra soru cevap şeklinde katılımcıların değerlendirmeleri ve soruları alınarak konu derinlemesine tartışıldı.

Oturumların ardından 2. günün sonunda katılımcılara sertifikalarının verilmesiyle eğitim sona erdi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ