logo

03 Kasım 2020

BODRUM BELEDİYESİ’NDEN “KAMUOYUNA BİLGİLENDİRME”

Bodrum Belediyesi, Bodrum Beleidye Başkanı Ahmet Aras ve başkan yardımcılarının adını kullanarak, arazilerin imara açılması, imar planı tadilat işlemlerinin çözümlenmesi, imar ile ilgili diğer iş ve işlemlerde avantaj veya ticari kazanç sağlama vaadinde bulunan bazı şahıslara karşı vatandaşları uyaran bir açıklama yayımladı.

Bodrum Belediyesi’nden “Kamuoyuna Bilgilendirme” başlığıyla yayımlanan açıklamada, vatandaşların belediye ilgili tüm işlemlerini ilgili birimlere bizzat kendileri başvuruda bulunarak yapmaları vurgulanarak şu ifadeler kullanıldı;

“Son günlerde bazı şahısların, Bodrum Belediye Başkanı ile belediye başkan yardımcılarının adını kullanarak, ‘arazilerin imara açılması, imar planı tadilat işlemlerinin çözümlenmesi, imar ile ilgili diğer iş ve işlemlerde avantaj veya ticari kazanç sağlama’ gibi vaatlerde bulunarak vatandaşlarımızı suistimal ettiği yönünde duyumlar alınmaktadır.

Bodrum Belediye Başkanlığı’nın İmar Müdürlüğü de dahil olmak üzere bütün birimleri ve kurumsal yapısı istisnasız tüm vatandaşlarımıza açıktır. Herhangi bir müdürlüğümüzde, aracılık, iltimas, kayırmacılık gibi kurumsal yapıyı zedeleyecek eylem ve faaliyetlerin olması söz konusu dahi değildir. Vatandaşlarımızın, belirtilen konularla ilgili aracılık yaptığını iddia eden kişilere hiçbir şekilde itibar etmemesi büyük önem taşımaktadır. Vatandaşlarımızın belediye ile ilgili tüm işlemlerini ilgili birimlerimize bizzat başvurarak yaptırmasını rica ederiz. Belediyemiz her konuda halkımıza yol göstermeye ve destek olmaya devam edecektir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Share
#

SENDE YORUM YAZ