logo

29 Aralık 2020

BODRUM BELEDİYESİ YENİ YIL EĞLENCESİNİ EVLERİNİZE TAŞIYOR

Bodrum Belediyesi tarafından hazırlanan, birbirinden özel sanatçı ve orkestranın yer aldığı “Yılbaşı Özel Programı” 31 Aralık gecesi evlerinize eğlenceyi taşıyacak. Her yıl olduğu gibi bu yılda özenle süslenen Belediye Meydanına gelenler ise bol bol hatıra fotoğrafı çekiyor.

Pandemi dolayısı, yılbaşı kutlamaları kısıtlamalarında, Bodrum halkı için keyifli bir yılbaşı özel programı hazırlandı. Belediyenin Facebook ve Youtube hesaplarından, 31 Aralık 2020 Perşembe günü yayınlanacak olan programda Türk Rock müziğin önemli isimlerinden Yaşar Kurt ile Bodrum’da yaşayan müzisyenler sahne alacak.

Pandemi yasaklarında eğlence sektörü emekçilerine destek olmak, vatandaşların evlerinde yeni yıla keyifli girmesini sağlamak amacı ile hazırlanan programda, sanatçıların seslendireceği şarkılar, eğlence ve sürpriz çekilişler bir arada olacak.

Bodrum Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün hazırladığı, Nuri Ateş’in sunduğu programda ayrıca Bodrumlu sanatçılar Bahadır Aksoy (Bate), Aycan Adalı, Aykoç, Aslıhan Say, Esra Şahin, Esra Koç, Fatih Çetin, Melisa Sarıusta, Emin Kaleli, Adel – Aydın Tilkan, Barış Tetik ve Fatih Alkan sevilen şarkıları ile evlerinize konuk olacak.

Geçtiğimiz günlerde prodüksiyon çekimlerinin tamamlandığı Yılbaşı Özel Programı Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’ta katıldı.

SANATIN VE SANATÇININ DOSTU BAŞKAN

Program sunucusu Nuri Ateş, sanatın ve sanatçının dostu olarak nitelendirdiği Başkan Aras’ı “Sempatik kişiliği ve pozitif bakış açınız ile sanata ve sanatçılarımıza büyük destek oluyorsunuz, Türkiye’ye örnek bir başkansınız” diyerek sahneye davet edip teşekkür etti.

Yeni yılda sağlık ve mutluluk dileyen Başkan Aras, “Güzel bir yılbaşı gecesi yaşıyoruz. Bütün hemşerilerimin merakla ilgi ile izlediğini düşünüyorum. Bodrum yine farkını gösterdi. 2020 evet çok zor bir yıldı. Mart ayından itibaren çok zor günler geçirdik ancak ben çok umutluyum. Hiç bir zaman karamsarlığa düşmedim. Hep umutlu olmak lazım. 2021 den çok şey bekliyorum. Alt yapı sorunlarından arınmış bir Bodrum bekliyorum. Bütün vatandaşlarımızın da bunu beklediğini bildiğim için çok ciddi çalışmalar yapıyoruz. İnşallah çok kısa bir zaman sonra, alt yapısı bitmiş, yolları düzelmiş, halkımızın huzuru sevgi içerisinde yaşadığı bir kent yaratmayı planlıyoruz. 2021 bize çok daha fazlasını getirmeli, barış getirmeli, adalet getirmeli, sevgi, umut getirmeli, bolluk bereket getirmeli. Çok zor günlerden geçiyoruz. Bütün esnafımız, iş insanlarımız, herkes zor durumda. Sokakta bunu yaşıyoruz, görüyoruz ama ben onların umudunu hiç kaybetmesin istiyorum. Biz buradayız, her zaman destek olmaya hazırız. 2021 de umarım bunları hiç konuşmuyor oluruz. Kültürden, sanattan,  sevgiden, çiçekten, egeden, denizden, Cevat Şakir’den konuşuruz. Çok güzel bir Bodrum yılı olsun diliyorum. 2021 Bodrum’a kutlu olsun” diye konuştu.

Bodrum Belediyesi’nin hazırladığı “Yılbaşı Özel Programı” 31 Aralık Perşembe günü saat 21:00’den itibaren başlayacak, gece yarısı 2021’in ilk dakikalarına kadar devam edecek. Yaklaşık 3 saat sürecek olan program Belediyenin Facebook ve Youtube hesapları olan https://www.youtube.com/BodrumBelediyesi, https://www.facebook.com/BodrumBel adreslerinden izlenecek.

 BELEDİYE MEYDANI IŞIL IŞIL OLDU…

Pandemi tedbirleri kapsamında kısıtlamalarla girilecek yeni yıl öncesi Bodrum Belediyesi tarafından Bodrum Belediye Meydanı, Turgutreis Meydanı ve Yalıkavak Şehit Engin Büyük Söylemez Parkı ışıklandırılarak süslendi.

Bodrum Belediye Meydanı’ndaki süslemelerde çam ağacı, geyik ve hediye paketi figürlerinin yanı sıra fotoğraf çekilecek noktalar oluşturuldu. Vatandaşlar her gün, havanın kararmasının ardından sokağa çıkma kısıtlaması saatine kadar meydana gelerek bol bol fotoğraf çektiriyor.

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ