logo

CHP’Lİ ÖZCAN MEB’E KÖY OKULLARINDA ALINACAK COVİD 19 TEDBİRLERİNİ SORDU

Cumhurbaşkanı Erdoğan geçtiğimiz hafta gerçekleştirilen Kabine Toplantısı’nın ardından okulların açılış tarihi ile ilgili açıklamalarda bulunmuş, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ise, geçtiğimiz gün yaptığı açıklamada ‘okullar ne zaman açılacak’ sorusuna yanıt verirken, yüz yüze eğitimin detaylarını açıklamıştı.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk imzasıyla illere gönderilen yazıda 15 Şubat’ta köy okullarında, 1 Mart tarihinden itibaren ise tüm resmi ve özel okulların 8. ve 12. sınıfları için Bilim Kurulu’nun öngördüğü şartlar çerçevesinde öğrencilerin sınıflardaki yerlerini alacakları ifade edilmişti.

Bu açıklamaya istinaden CHP Muğla Milletvekili Suat Özcan, Bakan Selçuk’a açılması planlanan köy okullarında alınan Covid 19 tedbirlerini sordu.

Köy okullarının açılması kararı öncesinde risk analizi yapılıp yapılmadığını öğrenmek isteyen Özcan, sırasıyla alınan tedbirleri ve öğretmenler ile öğrencilerin aşılanıp aşılanmayacağını sorduğu soru önergesini 8 Şubat 2021 günü TBMM’ye sundu.

Verilecek cevapların Covid 19 ile mücadelede MEB’in tutumunu göstereceğini söyleyen Özcan, “ Bu sorulara verilecek her bir cevap çok önemli. Gerekli tedbirler alınmadan okulların açılmasını doğru bulmuyoruz eğer tedbirler alınmış ise kamuoyu ile paylaşılması gereklidir ” dedi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ