logo

BODTO YENİ NORMALLEŞMEDE TEMATİK DENETİMLERE BAŞLADI

İçişleri Bakanlığı tarafından 81 İle gönderilen dinamik denetim süreci ile ülkemiz genelinde uygulanan Covid-19 tedbirleri denetimleri,05 Mart 2021 tarihinde başlatılan tematik denetimlerle Odaların da katılımıyla daha geniş bir çerçevede uygulanmaya başlandı.

08 Mart 2021 Pazartesi günü ziyaretlerine Gümüşlük mahallesinde faaliyet gösteren yeme-içe sektörüyle devam eden Bodrum Ticaret odası denetim ekibi, işletmelere rehberlik ederek, maske-mesafe-temizlik kuralları ile işletmelerin uyacağı konular hakkında bilgilendirme yaptı.

BODTO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut S. Kocadon ile Yönetim Kurulu Üyesi Deniz Eyinç’in katıldığı denetimlerde yaklaşık 10 üye ziyaret edildi.

Başkan Mahmut S. Kocadon yaptığı açıklamada; Kasım ayından 02 Mart’a kadar kapanan başta yeme-içme sektörümüz oldukça zor günler geçirdi. Yeni normalleşme ile ilimizdeki vaka sayıları dikkate alınarak kontrollü şekilde sektörlerimiz yavaş yavaş açılıyor. Biliyorsunuz önümüzde bizi bekleyen bir turizm sezonu var. Bu süreçte tüm hazırlıklarımızı yaparak, tüm önlemleri alıp, dikkatle ve özenle faaliyetlerimizi sürdürmeliyiz. Masa ve sandalye düzenleri, müşteri kapasiteleri, kişisel temizliğimiz, maske ve HES kodu uygulamaları ile işletmelerimizin tedbirleri sıkı tutmasını rica ediyorum. Tüm kurallara uyalım. Odamız denetim ekibi tüm sektörlerle saha da denetim ve rehberlik çalışmalarını sürdüreceklerdir.” diyerek işletmelerin hassas davranmaları gerektiğini belirtti.

Denetimler pek çok farklı sektörde, Bodrum Ticaret Odası denetim ekibi tarafından yarımada genelinde sürdürülecektir.

Share
#

SENDE YORUM YAZ