logo

11 Mayıs 2021

ANA ARTERDE PEYZAJ VE ÇEVRE DÜZENLEMELERİ DEVAM EDİYOR

Bodrum Belediyesi ilçe girişinden Turgutreis’e kadar olan ana arterde bulunan kavşak, refüj ve yol kenarlarında kalan yeşil alanlarda geniş kapsamlı çalışma başlattı.

Bodrum Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü ile Karayolları arasında imzalanan protokol kapsamında kavşak, refüj ve yol kenarlarında başlatılan çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Yaklaşan turizm sezonu öncesi Torba Kaynar Mevkii’nden Turgutreis’e kadar olan kısımda bulunan kavşaklarda yeni peyzaj çalışmaları yapılırken, orta refüj ve yol kenarlarında bulunan yeşil alanlarda mevsimlik çiçek ekimi gerçekleştiriyor.

Bodrum Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Çağla Turhan, Bodrum’un bir Dünya markası ve bir değer olduğunu belirterek yapılan çalışmalar hakkında şunları söyledi;

“Biz de bu markaya yakışır nitelikte öncelikle kent girişi hedefledik. Kent girişini düzenleyeceğiz önümüzdeki günlerde. Kaynar’dan başlayıp Turgutreis’e kadar uzanan yaklaşık 22 kilometrelik bir hat üzerinde kavşaklarımızın çevresinde bitkisel düzenleme yapıyoruz ve mevsimlik çiçeklerimizle birlikte bir nevi makyaj yapıyoruz, renklendiriyoruz.”

Kavşaklarda yapılan peyzaj düzenlemelerinde yaya trafiğinin dikkatini dağıtmayacak şekilde çalışmalar gerçekleştirdiklerini sözlerine ekleyen Turhan, kent ana arterlerinin bakım ve temizliğinin çok önemli olduğunu vurguladı.

Kavşaklardaki peyzaj düzenlemelerinde suya dayanıklı bitkiler tercih ettiklerini dile getiren Turhan, “Su, biliyorsunuz Bodrum’un en büyük sorunu. O yüzden daha çok egzoza, suya dayanıklı bitkiler kullanıyoruz” dedi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ