logo

17 Mayıs 2021

BODRUM BELEDİYESİNDEN KAMUOYUNA BİLGİLENDİRME

Bodrum Belediyesi, ekskavatör ile önce yollara zarar veren ve daha sonra denize soktuğu iş makinesi ile tehlikeli hareketler yapan operatör ile ilgili açıklama yaptı. Açıklamada şahıstan şikayetçi olunduğu ifade edildi.

Bodrum’da özel bir iş makinesinin üzerine Bodrum Belediyesi logosu yapıştırarak yollara zarar veren vatandaş, daha sonra aynı iş makinesi ile Bitez sahiline girmişti. Turistlerin şaşkın bakışları arasında denizin içinde ilerleyip denizin dibini kazan ve tehlikeli hareketler yapan şahıs polis ekiplerince gözaltına alınmış, Bodrum Milli Emlak Müdürlüğü de doğal sit alanı olan denize ve kıyısına zarar verdiği gerekçesiyle işlem yapmıştı. Ayrıca Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ve zabıta ekipleri, şahıs hakkında suç duyurusunda bulundu.

Bodrum Belediyesi, o vatandaşla ilgili bir açıklama yaptı. Açıklamada “İş makinesinde Bodrum Belediyesi logosunu kullanarak kamuya ait yollara zarar verdiği tespit edilen bahse konu şahıs, önceki gün Bitez sahilinde polis tarafından gözaltına alınmıştı. İfadesi alındıktan sonra serbest bırakılan şahsın kullandığı iş makinesi evrak eksikliği gerekçesiyle trafik polisi ekiplerince bağlanmıştır. Ayrıca Belediye ilgili Müdürlükleri şahıs verdiği zararlar nedeniyle şikayetçi oldu” denildi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ