logo

21 Mayıs 2021

SUÇ ÖRGÜTÜNE EŞ ZAMANLI OPERASYON; 17 GÖZALTI

Emniyet Genel Müdürlüğü KOM Daire Başkanlığı koordinesinde organize suç örgütlerine yönelik başlatılan “Sahil Rüzgarı Operasyonu”nda, Bodrum ve Marmaris’te suç işlemek amacıyla örgütü kurdukları iddiasıyla 17 kişi gözaltına alındı. 5 ilde yapılan operasyonda gözaltı kararı verilen 6 kişiyi daha yakalama çalışmaları sürüyor.

Muğla KOM Şube Müdürlüğü tarafından 3 ayrı suç örgütüne yönelik çalışma başlatıldı. Bodrum ve Marmaris İlçelerinde “Suç İşlemek Amacıyla Örgüt Kurmak, Yönetmek ve Üye Olmak ve Nitelikli Yağma” suçlarını işledikleri tespit edilen 3 ayrı suç örgütüne yönelik olarak operasyon başlatıldı.

Muğla Merkezli olmak üzere, İstanbul, İzmir, Balıkesir ve Çanakkale’de eş zamanlı olarak gerçekleştirilen planlı operasyon kapsamında; 23 hedef şüpheli şahıstan 17’si yakalanarak gözaltına alındı. Firari 6 şüpheli şahsı yakalama çalışmalarının ise devam ettiği açıklandı.

Operasyon kapsamında yapılan aramalarda; 5 adet ruhsatsız tabanca, 1 adet balistik yelek, 92 adet 45 kalibre fişek, 61 adet 7.65 çapında fişek, 3 adet pompalı tüfek, 598 adet 9 mm çapında fişek, 258 adet 70 mm tüfek fişeği, 4 adet kesici alet, 0.50 gr esrar ve 1 adet kurusıkı tabanca ele geçirildiği öğrenildi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ