logo

DENİZ MÜZESİ RESİM YARIŞMASI SONUÇLARI BELLİ OLDU

Bodrum Deniz Müzesi’nin, 2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılı Öğrenci Programları kapsamında düzenlediği resim yarışması sonuçlandı. Konusu Mavi Yolculuk olan resim yarışmasına ilgi yüksek oldu. 2. Bodrum Deniz Müzesi Çocuk Resim Yarışması’nı kazananlar ve resimleri müze web sitesi ve sosyal medya hesaplarından duyuruldu.

2.Bodrum Deniz Müzesi Çocuk Resim Yarışması’na Bodrum Yarımadası’nda bulunan okullardan toplam seksen bir çalışma katıldı. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi öğretim görevlisi Prof. Musa Köksal, Doç. Barış Yılmaz ve Bodrum Deniz Müzesi Müdürü Selen Cambazoğlu’ndan oluşan seçici kurul, yarımaya katılan seksen bir resmi değerlendirdi.

Ödül töreninin ise 15 Haziran 2021 tarihinde saat 18.00’da Bodrum Deniz Müzesi’nde gerçekleşeceği bildirildi.

Yarışmaya katılan okullar; Bitez Gülümser Mehmet Danacı Ortaokulu, Mustafa Yazıcı İlköğretim Okulu, Güler Mustafa Kızılağaç İlköğretim Okulu.Bahçeşehir Koleji, Kerem Aydınlar Ortaokulu, TED Koleji, Cumhuriyet Halk Evleri, Atatürk İlkokulu, Profilo Marina Ortaokulu, Muharrem Eskiyapan Ortaokulu, Yalıkavak Neşe Doğan İlkokulu.

Yarışma sponsorları olan Bodrum Ticaret Odası, IMEAK DTO Bodrum Şubesi, Barbaros Yachting, Aşkın Diving ve Bodrumspor Yelken Kulübü katkılarıyla düzenlenen yarışmanın sonucu ve başarı ödüllerini almaya hak kazanan öğrenciler şöyle;

Kategori  1 (3. ve 4. Sınıflar)

  1. Başarı Ödülü: POYRAZ ERSOY, Yalıkavak Neşe Doğan İlkokulu – 4/B. Ödülü: Bisiklet.
  2. Başarı Ödülü: SALİH KAYA KAŞIKARA, Güler Mustafa Kızılağaç İlkokulu – 3/A. Ödülü: Sualtı Fotoğraf Makinesi.
  3. Başarı Ödülü: AZRA TUZCUOĞLU, Bahçeşehir Koleji – 4/B. Ödülü: Sualtı Keşif Seti.

Mansiyon Ödülleri: 1. İDİL GÜNGÖR, Atatürk İlkokulu – 4/C; 2. ECE POLAT, Güler Mustafa Kızılağaç İlkokulu- 3/C; 3. ALİ KORAY AYDIN, Yalıkavak Neşe Doğan İlkokulu- 3/C.

 

Kategori  2 (5. ve 6. Sınıflar)

  1. Başarı Ödülü: AHMET DENİZ YILDIZ, Profilo Marina Ortaokulu – 5/C. Ödülü: Yelken Kursu.
  2. Başarı Ödülü: DENİZ KAYGUSIZ, Cumhuriyet Halk Evleri – 5/C. Ödülü: Bisiklet.
  3. Başarı Ödülü: YAĞMUR ÇAKIR, Profilo Marina Ortaokulu – 5/D. Ödülü: Sualtı Fotoğraf Makinesi.

Mansiyon Ödülleri: 1. ZEYNEP SEVİNDİ, Profilo Marina Ortaokulu – 6/A; 2. GÜLİZAR BAŞTÜRK, Cumhuriyet Halk Evleri – 6. Sınıf; 3. NEHİR DEMİR, Muharrem Eskiyapan Ortaokulu – 6/B

Kategori  3 (7. ve 8. Sınıflar)

  1. Başarı Ödülü: KAYRA TAN, Bahçeşehir Koleji – 7. Sınıf. Ödülü: Mavi Yolculuk.
  2. Başarı Ödülü: LEYLA ONBAŞIOĞLU, Bahçeşehir Koleji – 7. Sınıf. Ödülü: Dalış Kursu.
  3. Başarı Ödülü: NAZ YILDIZ, Profilo Marina Ortaokulu – 7/B. Ödülü: Yelken Kursu

Mansiyon Ödülleri: 1. SUDE NAZ KOCABIYIK, Profilo Marina Ortaokulu – 7/C; 2. CAN AKŞAHİN,  Bahçeşehir Koleji – 7/A; 3. PINAR YAREN YENGİN, Cumhuriyet Halk Evleri – 8/D.

Başarı ödüllerini almaya hak kazanan öğrencilerin öğretmenlerine “Müze Hediye Seti”; tüm katılımcılara ise sertifika ve küçük hediyeler verileceği duyuruldu.

Ödül almaya hak kazanan öğrencilerin, en geç 11 Haziran 2021 günü saat 17.00’ye kadar, 0252 316 33 10 numaralı telefondan Bodrum Deniz Müzesi yetkililerini bilgilendirmesi ve ayrıca bodrumdenizmuzesi@gmail.com e-mail adresine yazılı olarak bildirmeli gerekiyor. Katılıma dair herhangi bir bildirim yapılmadığı takdirde o öğrencinin yerine yedek listeden mansiyon başarı ödülüne hak kazanmış öğrenciler başarı ödülün sahip olacaklar.

Ayrıca, yarışmaya katılan tüm resimlerin 10 Temmuz 2020 tarihi saat 19.00’a kadar Bodrum Deniz Müzesi’nde sergileneceği bildirildi.

 

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ