logo

17 Ağustos 2021

YANGIN MAĞDURU HALKA HAYVAN YEMİ YARDIMI

Bodrum’da 31 Temmuz Cumartesi günü başlayan yangında zarar gören mahallelere destek olmaya devam eden Bodrum Ticaret Odası (BODTO), Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) koordinasyonu ve Ordu Ticaret Borsası’nın desteği ile Mazı ve Armutçuk mahallelerinde yem dağıtımı gerçekleştirdi.

15 Ağustos Pazar günü BODTO Meclis Başkanı İlhan Ersan, Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Serdar Kocadon ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Ayaz bölgeye giderek yangında zarar gören vatandaşlar ile bir araya gelirken, hayvancılıkla geçimini sürdüren mahalle sakinlerine yapılan yardımları yerinde takip etti.

BODTO Başkanı: “Yaraları birlikte saracağız.”

Başkan Kocadon yaptığı açıklamada, “Bodrum yangınlarla ciddi mücadele vermiştir. Bu mücadele sonunda şimdi birlik ve dayanışma zamanıdır. Umudumuzu yitirmeden çalışmaya devam etmeli ve yangınlarda zarar gören alanlarımızın yeniden yeşermesine, bu bölgelerdeki üretici güç olan değerli bölge insanlarımızın yaralarını sarılmasına vesile olma zamanıdır. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) koordinasyonu ve Oda ve Borsalarımızın da desteği ile bölgemizde ihtiyaç duyulan hayvan yemlerinin bugün dağıtımını yapıyoruz. Hep birlikte daha güçlü ayağa kalkacağız. Bodrum Ticaret Odası olarak yangın bölgemize desteğimiz sürecektir.” diyerek TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ve Ordu Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ziver Kahraman’a teşekkür etti.

BODTO tarafından yapılan dağıtımla 1 tır (15 ton 820 kilo) saman yem ihtiyaç sahiplerine teslim edildi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ