logo

10 Kasım 2021

BODRUM 10 KASIM’DA ATATÜRK’Ü ANDI

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikal edişinin 83’üncü yıl dönümünde, tüm yurtta olduğu gibi Bodrum’da da törenle anıldı. Belediye meydanındaki Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu ile başlayan tören, saat 09.05’te sirenler eşliğinde 2 dakikalık saygı duruşu ile devam etti.

Bodrum’daki 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü etkinlikleri Belediye Meydanı’ndaki resmi törenle başladı. Törene, Bodrum Kaymakamı Bilgehan Bayar, AK Parti Muğla Milletvekili Mehmet Yavuz Demir, Belediye Başkanı Ahmet Aras, Bodrum Cumhuriyet Başsavcısı Şükrü Arslan, İlçe Garnizon Komutanı Güngör Gündoğan, daire amirleri, siyasi parti ve sivil toplum örgütlerinin temsilcileri, gaziler, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Atatürk Anıtı’na çelenklerin sunulmasıyla başlayan tören saat 09.05’te 2 dakikalık saygı duruşu ile devam etti. Çalan sirenler eşliğindeki saygı duruşuna cadde ve sokaklarda yürüyen vatandaşlar da katıldı. Seyir halindeki araçlarda olanlar araçlarından inerek saygı duruşunda bulunurken, tüm resmi ve özel araçlar korna sesleriyle sirenlere eşlik etti. Saatler 09.05’i gösterdiğinde tüm Bodrum’da hayat iki dakikalığına durdu.

Törenin ardından meydana kurulan Atatürk ve hayatını anlatan “Matem Sergisi” açılışı yapıldı. Açılışın yanı sıra Atatürk ve silah arkadaşları ile tüm şehitlerimiz için ADD Bodrum Şubesi lokma döktürdü.

Share
#

SENDE YORUM YAZ