logo

ÇOCUK OYUN PARKLARI VE SPOR ALANLARININ BAKIMI YAPILDI

Bodrum Belediyesi, yarımada genelindeki belediyeye ait çocuk oyun alanları ile spor alanlarının yenilenmesi, bakımı ve onarımı çalışmalarına başladı.

Bodrum Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından belediyeye ait, çocuk oyun parkları, fitness alanları, basketbol sahaları ve tenis kortlarından oluşan mevcut 270 adet alandan 55 tanesi bakıma alındı.

Park ve Bahçeler Müdürlüğü Ekiplerince 14 Ağustos 2020 tarihinde başlayan ve 100 gün içerisinde tamamlanacak olan çalışmalar kapsamında; Cevat Şakir Mahallesi’ndeki basketbol sahasının tel örgü ve zemin akrilik boyama işleri, Bitez, Kumbahçe ve Yeniköy Mahallelerinde bulunan basketbol sahalarının zemin yenileme işlemleri, yine Cevat Şakir Mahallesi Seyhan Sokak basketbol sahası tel örgü ve zemin akrilik boya işi, Bitez Mahallesi 1572 Sokak parkı basketbol sahası, Yeniköy Mahallesi basketbol sahası ile Kumbahçe Mahallesi Örsan Öymen Parkı basketbol sahasının zemin yenileme işleri tamamlanırken, Gümüşlük Damla Parkı’nın fitness aletleri ile Torba Ali Haydar Ersoy Parkı oyun grubu yenilendi.

Ayrıca, Yalıkavak, Cevat Şakir, Gümüşlük Bölme Halk Plajı ile Gümbet ve Bitez Sahilde bulunan engelsiz oyun grupları yenilenmektedir.

Bodrum Belediyesince, Müsgebi, Mumcular, Göltürkbükü ve Turgutreis Mahalleleri başta olmak üzere beş bölgede yeni yapılacak spor ve park alanlarının olduğu bildirilirken, Göltürkbükü ve Turgutreis Mahallerine iki adet yeni basketbol sahası kazandırmak için çalışmalara başladı.

Bodrum Yarımadası genelinde yapılan tespitler ve vatandaşlardan gelen talepler doğrultusunda yapılan çalışmalar 25 Kasım 2020 tarihinde tamamlanacak.

#

SENDE YORUM YAZ