logo

KIRÇİÇEKLERİ UMUTLARINI YENİ SEZONA TAŞIDI

Son karşılaşmaya kadar iddiasını sürdüren Kırçiçekleri, sahasından Ormanspor’a yenilen Becker’in Ankara’da kazanmasıyla averajla süper ligi elinden kaçırdı.

Yoğun seyirci desteğiyle Bodrum Binnaz Karakaya Spor Salonunda oynanan karşılaşmada Çankaya Üniversitesini 74-55 yenerek ihtiyaç olan skoru elde eden Kırçiçekleri, Ankara’da Becker’in son dakika içerisinde bulduğu basketlerle 51-50 kazanması sonucu 4’lü finali 3. Sırada tamamladı.

Maçın Analizi;

İlk periyod Melek’in bulduğu 2 sayılık basketle başladı. 4 buçuk dakika boyunca skor 2-2 devam etti. 6 Oyuncusuyla basket bulan Kırçiçekleri periyodu 14-6 önde tamamladı.2.Periyodda da Nihan, Melis ve Melek’le performans gösteren Kırçiçekleri 25 sayı bularak ilk yarıyı 39-20 önde tamamladı.

3.Periyod da herkesin kulakları Ankara’da gözleri salondaydı. Ormanspor’un 9 sayı öne geçtiği haberi tribünleri hareketlendirdi. Bu periyoda Dilek’te katkı yaptı. Periyodu, Kırçiçekleri  55-39’u önde tamamladı. Maçın son periyodu sahada değil ama Ankara’dan gelecek haber nedeniyle kafalarda yoğun stres altında geçti. Periyod karşılıklı basketlerle geçti. Kırçiçekleri maçı 74-55 kazandı.

Bornova Becker sahasında kaybetti, Ankara’da kazandı…

İzmir’de Ormanspor’a kaybeden Becker’in Ankara’da oynadığı maçta son 2 dakikaya 7 sayı geride girip, bulduğu 4 üçlükle 50-51 kazanması ligi 2. tamamlamasını sağladı. Skor 50-51 iken son 20 saniye içerisinde Ormanspor’un yaptığı hücumu sayıyla değerlendirememesi, Kırçiçekleri Bodrum Basketbol’un umutlarını suya düşürdü. Kırçiçekleri final maçlarını averajla 3.sırada tamamladı.

Karşılaşmanın en skorer oyuncusu 15 sayı ile Çankaya Üniversitesinden Marie Walker olurken, Kırçiçekleri’nden Selby’de 14 sayı ile cevap verdi. Kırçiçekleri’nden  Melek ve Dilek’te maçta 12’şer sayı buldu.

Karşılaşma sonrası Kırçiçeği Bodrum Basket 3.’lük kupasını Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’dan aldı. Kupa töreni sonrasında sezonu değerlendiren Kırçiçeği Bodrum Basketbol Kulübü Başkanı Yiğit Özmen, “Play Off’la birlikte iyi bir ivme yakalamıştık. Ama Ankara’da Becker bugün kazanınca averajla 2. Olma şansımızı kaybettik. Bu mücadelede başta sponsorlarımıza, Bodrum Belediyesi’ne teknik ve sporcu kadromuza ve siz basın mensuplarına çok teşekkür ederiz.” Dedi.

 

#

SENDE YORUM YAZ