logo

23 Nisan 2019

23 NİSAN KUTLAMALARI DÜZENLENEN TÖRENLE BAŞLADI

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı tüm yurtta olduğu gibi Bodrum’da da düzenlenen tören ve çeşitli etkinliklerle coşkuyla kutlanıyor. Bayram kutlamaları kapsamında Bodrum Belediye Meydanı’nda bir tören düzenlendi.

Törene, Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, Belediye Başkanı Ahmet Aras, Cumhuriyet Başsavcısı Şükrü Aslan, İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Cüneyt Yörükoğlu, Bodrum Sahil Güvenlik Komutanı Binbaşı Süleyman Ercan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Geçin, siyasi parti temsilcileri, gaziler, oda ve çeşitli STK’ların temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Törende İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve diğer çelenklerin Atatürk Anıtı’na sunulmasının ardından saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşı okundu. Ardından tören sona erdi.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında törenin ardından kutlamalat Bodrum Şehir Standında devam etti.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Geçin, günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yaptı. Daha sonra Bodrum’un merkezinde yer alan ilkokul ve ortaokulların hazırlamış oldukları birbirinden renkli etkinlikler ile halk oyunları gösterileri sergilendi, öğrencilerin seslendirdiği şiirler okundu. Etkinliğe Gürcistan’dan katılan öğrenci gruplarından Anazdeuli ve İmed ekibinin hazırlamış oldukları halk dansları gösterileri de büyük beğeni topladı.

23 Nisan kutlama programı sonrası Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz ve Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, protokol üyeleriyle birlikte etkinlikte görev alan öğretmenleri kutlayarak tüm çocukları ve öğrencileri selamladı.

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ