logo

06 Nisan 2019

5 NİSAN AVUKATLAR GÜNÜ DÜZENLENEN TÖRENLE KUTLANDI

5 Nisan Avukatlar Günü dolayısıyla Bodrum’da bir tören düzenlendi.

Sabah saatlerinde Bodrum Adliyesi önünde gerçekleştirilen törene Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, CHP Bodrum İlçe Başkanı Halil Karahan, Muğla Barosu Bodrum Temsilcisi Av. Cavidan Karaöz Özyiğit ile ilçede görev yapan avukatlar katıldı.

Saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşının okunmasının ardından bir konuşma yapan Av. Cavidan Karaöz Özyiğit, “Avukatlık sadece bir meslek değildir. Aynı zamanda adil yargılanmanın temel unsurlarından olan savunmanın da temelidir. Avukatla yönelik her türlü baskı, toplumun geniş kesimlerinde olduğu kadar temel hak ve özgürlükler üzerinde olumsuz sonuçlara yol açabilecek riskler taşımaktadır. Avukatlık mesleği adalet sistemini geliştirmenin, insancıl hukuku geliştirmenin önemli bir parçasıdır. Demokrasilerde hukuk güvencesidir. Hukuk güvencesi de bağımsız yargı eliyle sağlanır. Özgür, etkin savunma hakkı kullanılmadan hukukun güvence olması da hayata geçirilemez” dedi.

Özyiğit, “Sayın Ahmet Aras’a da katılımlarından dolayı teşekkür ediyoruz. Bodrum’a hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyoruz. Bodrum’da yapılacak her toplumsal iş için de yanında olduğumuzu ifade etmek istiyoruz. Allah utandırmasın diyorum kendisine” diye konuştu.

Share
#

SENDE YORUM YAZ