logo

14 Mart 2019

ARAS: “BODRUM’DA HUZURUN, GÜVENLİĞİN TEMİNATI CHP’DİR”

CHP Bodrum Belediye Başkan Adayı Ahmet Aras, dün öğleden sonra Gümbet, Bitez ve Konacık’ta hem esnafla hem de halkla buluştu. Gittiği her yerde sevgi çemberine alınan Aras, ayağı yere basan projeleriyle ve kararlılığıyla Bodrum’un umudu oldu. Bodrum’da huzur ikliminin bozulmasına asla müsaade etmeyeceklerini belirten Aras, “Bodrum’da bu huzurun ve güvenin teminatı olacağım. Sizin huzurunuzu tehlikeye atacak tek bir girişime dahi izin vermeyeceğim” diye konuştu. Aras, Bodrumluların özlediği yatırımlar için gereken kaynak neredeyse gidip alacağını, gerekirse o kurumların kapısında yatacağını da söyledi.

Bodrum’da gittiği her mahallede sevgi gösterileriyle karşılanan CHP Bodrum Belediye Başkan Adayı Ahmet Aras, Gümbet’te işletmecilerle ve esnaflarla bir araya geldi. Gümbet’in en güzel zamanlarını yaşayan bir Bodrumlu ve bir turizmci olarak Gümbet’i eski günlerine kavuşturmanın ve burayı yeniden bir turizm destinasyonu haline getirmenin sözünü veren Aras, “Gümbet, bir zamanlar otelleriyle, barları, restoranlarıyla Bodrum’un en müstesna yeriydi. Gümbet’e gelmek için insanlar yarışırdı. Şu anda para vererek müşteri getiriyoruz. Bunun suçlusu, burada iş yapan işletmelerimiz değil. Gümbet’i yeniden turizm kenti yapacağız ama bunu Gümbet’in otantik yapısını da koruyarak yapacağız. O zaman işletmelerimiz de bize inanacak ve katkı sağlamaya başlayacak. O zaman Gümbet’te ne gürültü kirliliği, ne de rahatsızlık veren bir eğlence anlayışı kalacak. Farkı, hemen bu sezon göreceksiniz” diye konuştu.

“KAYNAK NEREDEYSE GİDİP ALIRIM, GEREKİRSE KAPILARINDA YATARIM”

1 Nisandan sonra önce belediyeyi kurumsal ve tüm personeliyle çalışır duruma getireceğini, buna paralel olarak önümüzdeki sezona yönelik hızlı bir alt ve üst yapı rehabilitasyonuna başlayacağını söyleyen CHP Adayı Ahmet Aras, Bodrum’un kronikleşen tüm problemlerinin 5 yıl içinde kalıcı çözüme ulaşacağını belirtti. Aras, Gümbet’ten sonra Bitez’de Yalı Sitesi sakinleriyle buluştu. Konutların su, ulaşım başta olmak üzere tüm sıkıntılarının acil olarak gündemden çıkarılacağını kaydeden Aras “Bodrum’un artan nüfusuna ne otopark yetiyor, ne yollar, ne de altyapı hizmetleri. Bütün bunlara kalıcı çözümler üretmek Bodrum Belediye Başkanı’nın ve meclis üyelerinin sorumluluğudur. Size söz veriyorum, Bodrum’a hangi yatırım gerekiyorsa, onu alıp getireceğim. Kaynak neredeyse gidip onu alacağım.  Bodrum Belediye Başkanı’nın taleplerine karşılık vermeyecek tek bir makam bile tanımıyorum. Gerekirse kapılarında yatarım” diye konuştu.

CHP Bodrum Belediye Başkan Adayı Ahmet Aras, aynı gün Tokatlılar Derneği ve Sarıcaovalılar  Derneği üyeleriyle bir araya geldi. Bodrum’da huzur ikliminin bozulmasına asla müsaade etmeyeceklerini belirten Aras, “Bodrum’da bu huzurun ve güvenin teminatı Cumhuriyet Halk Partisi’dir. 1 Nisandan sonra ben de bunun teminatı ve güvencesi olacağım. Sizin huzurunuzu tehlikeye atacak tek bir girişime dahi izin vermeyeceğim” diye konuştu.

“BODRUM’DA HUZURUN, GÜVENLİĞİN TEMİNATI CHP BELEDİYECİLİĞİDİR”

CHP Adayı Ahmet Aras, Alevi yurttaşların ‘cemevi’ isteğine de yanıt vererek “Cemeviniz olacak” dedi.  Aras, “Bodrum’da her gelir grubundan, her dinden, her dilden, her etnik gruptan ve her mezhepten insan huzurla yaşıyor. Belediye bütün vatandaşların her türlü ihtiyacı ile ilgilenir bir belediye. Bütün ibadethaneleri destekleyeceğiz. Tüm vatandaşlarımızın ibadetini, örf ve adetlerini huzurla yerine getirebilmesi Bodrum Belediyesi’nin sorumluluğudur.” İfadelerini kullandı.

Share
#

SENDE YORUM YAZ