logo

25 Mart 2019

BODRUM TURİZMİ 5 YIL İÇİNDE YEPYENİ BİR İVME KAZANACAK

CHP Bodrum Belediye Başkan Adayı Ahmet Aras, turizmcilerle buluştu. Royal Asarlık Beach’teki toplantıya Bodrum Otelciler Derneği-BODER Başkan ve üyeleri ile TÜRSAB’a bağlı acentaların temsilcilerinin yanı sıra Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı ve büyükşehir adayı Osman Gürün de katıldı. Bodrum turizmine yönelik proje ve vizyonunu anlatan Aras, “Hedef Bodrum’u tüm dünyanın çekim merkezi haline getirmek” dedi.

İZİNSİZ, RUHSATSIZ YAPILAŞMAYA DUR DİYECEK GÜCÜMÜZ VAR

5 yıl içinde tüm altyapı sorunlarını çözmüş ve kent tasarımını tamamlamış bir Bodrum için kolları sıvadıklarını söyleyen CHP Adayı Ahmet Aras, Bodrum’da 1980’lerde başlayan yoğun göç ve ikinci konut yapımıyla birlikte turizmin giderek ivme kaybettiğini belirterek “Bodrum’un tek ekonomik girdisi olan turizm sektörünü korumak zorundayız. Bunun için bu başıbozukluğa dur demenin vakti geldi. Bunun teminatı ben ve ekibim olacak. Bodrum’da yanlış yapan her türlü kişi ve kuruluşa, izinsiz, ruhsatsız yapılaşmaya dur diyebilecek kararlılığa, güce ve cesarete sahibiz.” diye konuştu.

HAYAL PEŞİNDE DEĞİLİZ, SOMUT PROJELERLE SEZONU UZATACAĞIZ

Turizmi çeşitlendirmeye ve sezonu ilk etapta 4 ila 6 aya uzatmaya yönelik projelerini de anlatan CHP Adayı Aras, bir turizmci olarak Bodrum’un yaşadığı sorunları ve Bodrum turizmini bekleyen riskleri çok iyi bildiğini vurgulayarak sözlerini şöyle sürdürdü:

“Yapılan araştırmalar, halkın yüzde 40’ının altyapı sorunundan dolayı mutsuz olduğunu gösteriyor. Bu direkt olarak turizmcileri de ilgilendiren bir husus. Altyapı sorununu somut projelerle tarihe gömeceğiz. Daha sonra Bodrum’un kent mimarisini ve tasarımını yeniden dizayn edeceğiz.Eski çarşı dokusunu ortaya çıkaracağız. 12 ay turizm çok iddialı bir yaklaşım. Bu yüzden öncelikle böyle bir hayal peşinde değil de daha somut hedeflerle yeniden kendimizi toparlamamız gerekiyor. Fuar, sağlık, spor turizmi için projelerimizle turizmi çeşitlendireceğiz ve Bodrum’u bir festivaller kenti yapacağız. Bodrum’da önümüzdeki 5 yıl içinde bir anlayış değişikliğini müjdeliyorum size. Biz hiçbir şeye kendi başımıza karar vermeyeceğiz. Turizmle ilgili her projeyi size sorup, danışacağız. Yeni bir beyaz sayfa açıyoruz.”

Bodrum ile aynı yatak kapasitesine sahip destinasyonların, Bodrum’un yaklaşık 4 katı fazla turist ağırladığına dikkat çeken Ahmet Aras, “Önce şunun kararını vermeliyiz. Bodrum bir turizm kenti mi olacak, sayfiye yeri mi? Turizm tesislerimiz yıkılıyor, yerlerine rezidanslar yapılıyor. Biz turizme ağırlık vermek durumundayız. Önümüzdeki 5 yıl içinde turizm pazarlama stratejisini, hep birlikte kararlaştırıp, Bodrum’u ön plana çıkararak belirlemeliyiz. Ben Bodrum’un kurtuluşunun kültür ve sanattan geçtiğini düşünüyorum. Tarihi ve kültürel dokusunu da artık turizmin hizmetine sunmak zorundayız.” dedi.

Aras, Bodrum’da yaz kış yaşayan insanların turistlerden ayrı tutulması gerektiğini de vurguladığı konuşmasında, “Bodrum halkının, tatile gelenlerle aynı oranda harcama yapmasını bekleyemeyiz. Onlar için Bodrum’un keyfini yaşayabilecekleri projelerimiz var. Bunlardan biri de Bodrum Kart uygulaması” diye konuştu. Aras, tüm projelerini, önümüzdeki günlerde geniş katılımlı bir lansmanla açıklayacaklarını da sözlerine ekledi.

ARAS, SANAYİ ESNAFIYLA BULUŞTU

CHP Adayı Ahmet Aras, turizm sektörüyle buluşmasının ardından Bodrum Küçük Sanayi Sitesi esnafıyla bir araya geldi. Yıllardır gündemde olan sanayinin taşınması ile ilgili sıkıntıları dinleyen Aras, “Biz hiçbir arkadaşımızın zarar görmesini istemiyoruz. Hiçbir arkadaşımızın mülkiyet hakkına dokunulamaz. Kimseyi mağdur etmeyiz. Biz sorun değil, çözüm yaratırız” diye konuşarak küçük sanayi sitesi esnafının içini rahatlattı.

BAŞKAN OLMAK İÇİN ÇIKMADIM YOLA…

Aras daha sonra Rotary Kulübü’nün davetlisi olarak kulüp üyeleriyle bir araya geldi.  CHP Adayı Aras, günü Yalıçiftlik’te noktaladı. Mahalle buluşması yine mitinge dönen Ahmet Aras, burada coşkulu kalabalığa seslenerek “Her mahallenin temel ihtiyaçlarından başlayacağız işe. Sağlık hizmeti gitmeyen bölgelere sağlık merkezi, ulaşım sorunu yaşayanlara toplu taşıma, pazaryeri olmayana pazaryeri, gençler ve çocuklar için spor tesisleri, kadınlarımız için kurs ve atölyeler, belediye kreşleri. Ne gerekiyorsa adım adım, tek tek hayata geçirilecek. 1 Nisanda göreve geldiğimiz taktirde, Bodrum’da yaşanan bütün sorunların muhatabı ben olacağım. Belediye başkanı olmak için çıkmadım bu yola, Bodrum’da yanlış giden şeyleri düzeltmek için aday oldum” dedi.

 

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ