logo

22 Mayıs 2019

“HERŞEY ÇOK GÜZEL OLACAK” SLOGANI İLE RESİM YAPTILAR

Bodrum Kent Konseyi Plastik Sanatlar Çalışma Grubu Üyesi bir grup ressam İBB Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu’na destek amacıyla “Herşey Çok Güzel Olacak” slogan adı altında canlı performans sergiledi.

Bodrum Belediye Meydanında gerçekleştirilen canlı performansı, Ressam Bünyamin Pehlivan öncülüğünde Bodrum Kent Konseyi Plastik Sanatlar Çalışma Grubu Üyesi ressamlar gerçekleştirirken, çalışmalara CHP Bodrum İlçe Başkanı Halil Karahan, CHP Bodrum İlçe Örgütü Yönetim Kurulu Üyeleri ve vatandaşlarda destek vererek ilgi ile izledi.

Bodrum Kent Konseyi Plastik Sanatlar Çalışma Grubu Üyesi Ressam Bünyamin Pehlivan çalışma ile ilgili yaptığı açıklamada,”Sanatçılar çağımızın aynasıdır. Resim yapmak, şiir yazmak, beste yapmak gibi toplumdaki bir aksaklığı da gün yüzüne çıkarmak, bunu da deşifre etmek zorundayız. 6 Mayıs’ta YSK yasaları çiğneyerek bir karar verdi. Bir demokrasi ayıbı oldu. Bizlerde bu demokrasi ayıbına karşı sessiz kalmamak amacıyla ve sanatçılarında sesini duyurmak için “Herşey Çok Güzel Olacak” sloganıyla bu meydanda resim yapacağız. Demokrasi mücadelesi veren İstanbul Belediye Başkan Adayımız Ekrem İmamoğlu’na desteğimizi duyuracağız” dedi.

Yapılan canlı performansın sonunda 12 ressamın çalışması 12 resim ortaya çıktı. Bu resimler herhangi bir bedel koymadan satışa sunulacak. Gönüllü olarak satın alınacak resimlerden elde edilecek geliri İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu’na gönderilmek üzere CHP Bodrum İlçe Başkanlığına teslim edilecek.

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ