logo

23 Mayıs 2019

MBB’DEN TORBA İSALE HATTI PATLAĞINA AÇIKLAMA

Torba Mahallesi Rıza Anter Caddesi’nin altından geçen içme suyu isale hattında dün meydana gelen patla ile ilgili yazılı bir basın açıklaması yapıldı.

Konuyla ilgili Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan basın açıklamasında şunlara yer verildi;

“Kamuoyunun dikkatine!!!

Bodrum İlçesi Torba Mahallesinde bulunan ve Bodrum’un içme suyunu karşılayan Devlet Su İşleri (DSİ) ana isale hattında patlak meydana geldi. 2011 yılında DSİ tarafından yapımı tamamlanan hatta yanlış tipte boru kullanıldığı tespit edilmiş ve bu nedenle devreye alındığı günden bu yana hatta 1200’ün üzerinde patlak meydana gelmiştir. Bu hatların şartnameye uygun malzeme kullanılmadan yapılması nedeniyle MUSKİ tarafından devri kabul edilmemiş ancak vatandaşlarımızın mağdur olmaması için işletilmeye ve meydana gelen arızaların tamiratı ekiplerimizce yapılmaya devam edilmektedir.

Bugün öğle saatlerinde 800’lük CTP hatta meydana gelen patlak nedeniyle bölgede bulunan ev ve iş yerlerinde maddi hasar meydana gelmiştir. Ev ve iş yerlerinde oluşan su baskınlarına Muğla Büyükşehir Belediyesi MUSKİ Genel Müdürlüğü, İtfaiye ekipleri ve Bodrum Belediyesi müdahale ederken yarın hasar tespit çalışmalarına başlanacaktır. Hatta meydana gelen patlak nedeniyle MUSKİ ekiplerimiz kısa sürede tamirat çalışmalarını başlattı ve arızanın giderilmesi için yoğun çaba sarf etmektedir. Devam eden çalışmalar nedeniyle Gündoğan, Göltürkbükü ve Yalıkavak Mahallelerine yarın (23.05.2019) saat 20.00’a kadar su verilemeyecektir.”

Torba Mahallesi Rıza Anter Caddesi’nin altından geçen içme suyu isale hattında dün saat 16.00 sıralarında patlak oluşmuş, İsale hattının gürültüyle patlamasının ardından yolun bir kısmı da çökmüştü. Patlamanın ardından akan sularla Torba Mahallesi’ndeki sokaklar göle dönerken, bölgede bulunan bazı ev ve iş yerlerini ise su basmış ve çok sayıda ev ve iş yerinde maddi hasar meydana gelmişti.

Share
#

SENDE YORUM YAZ