logo

27 Nisan 2019

SAHİLDEKİ ÇÖPLERİ TOPLAYAN BAŞKAN ARAS’TAN MESAJ VAR

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, hafta sonu yürüyüşünde kıyı temizliği yaptı, çöp topladı.

Bodrum’da başlatılan “Kapının Önünü Süpür” hareketine bir destek de Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’tan geldi. Çevre ve doğa tahribatına karşı duyarlılığı bilinen Başkan Aras, hafta sonu sabah yürüyüşü için gittiği Bitez’in Adaboğazı mevkiinde bir grup arkadaşıyla birlikte sahil temizliği yaptı.  Aras ve beraberindekiler topladıkları çöpleri daha sonra limana götürüp belediye ekiplerine teslim ettiler.

Bitez’de bir vatandaş tarafından başlatılan ve ilk olarak Adaboğazı mevkiinde gerçekleştirilen”Kapının Önünü Süpür” hareketinin temsilcileriyle de karşılaşan Başkan Aras, gönüllü vatandaşlara teşekkür ederek, “Bodrum’u güzelleştirmek için çaba gösteren herkesin, her sivil toplum hareketinin Belediye olarak sonuna kadar destekçisiyiz. “diye konuştu.  Aras, gönüllülerin Adaboğazı’na astığı ahşap uyarı tabelalarını da ilgiyle inceledi.

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, “Gelişigüzel atılan her atık doğamıza, denizimize, orada yaşayan tüm canlılara zarar veriyor. Biz her projemizi, her çalışmamızı ‘tertemiz bir turizm kenti’ olmak için yapıyoruz. Her bir vatandaşımızın bu çabamıza verdiği destek, çok anlamlı” dedi.

ÖNEMLİ OLAN TEMİZLEMEK DEĞİL, KİRLETMEMEK

Turizm sezonu öncesi, Bodrum’un çevre kirliliği ve çöp sorununu mümkün olan en kısa zamanda çözmek amacıyla Belediye’nin  ilgili birimlerini harekete geçirdiklerini de anlatan Başkan Aras, Bodrum’da yaşayan ve buraya tatil amacıyla gelen her bireyin çevresinden ve doğasından sorumlu olduğunu söyledi. Tüm vatandaşların çevre konusunda duyarlı ve bilinçli olmasını isteyen Aras, “Bodrum’umuzu, çevremizi korumanın en kolay ve en etkili yolu, onu temiz tutmaktan geçiyor. Aslolan temizlemek değil, kirlenmesini önlemektir. Bunun için de her vatandaşımızın, bu konuda kendisini sorumlu hissetmesi gerekiyor. Biz bir yandan sahillerimizi, sokaklarımızı, caddelerimizi, denizlerimizi korurken, bir taraftan da bu farkındalığı yaratacağız.”ifadelerini kullandı.

Dönüş yolunda gördüğü bir sarnıcı da dikkatle inceleyen Başkan Aras, uzun zaman bakımsız kaldığı için üst örtüleri çöken, duvarlarında ve kubbe üzerinde otlar biriken tüm sarnıçları birer birer bakıma alacaklarını belirtti. Aras, “Bodrum’un yaşam kültürünü, tarihini yansıtan tüm değerlerini korumak ve çocuklarımıza, torunlarımıza aktarmak bizim sorumluluğumuzda” dedi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ