logo

04 Haziran 2019

TIRHANDİL CUP KIŞ TROFESİ SÜPER BİR FİNALLE SONA ERDİ

Türkiye Yelken Federasyonu (TYF) programında yer alan, bu yıl üçüncüsü düzenlenen Tırhandil Cup 2019 Kış Trofesi son etabı olan altıncı ayak yarışlarının ardından Mandalin Sound’ta yapışan muhteşem ödül töreni ile sonlandırıldı.

6 Etaptan oluşan OTOKAR Tırhandil Cup 2019 Halil Ünver Kış Trofesi’nde 12 tekne yarıştı.

1 Hazıran Cumartesi sabahı, kısa brifingten sonra başlayan son etabı, ilk gün 17 millik Bodrum-Çelebi adası-Bodrum, 6 millik şamandıra, ve Pazar günü 12 millik Kargı-Bodrum coğrafi rotasında yapılan yarışlar izledi.

Baştan sona oldukça çekişmeli geçen yarışların ardından, Mandalin Bar isimli mekanda Final Gecesi ve Ödül Töreni düzenlendi.

OTOKAR TIRHANDIL CUP 2019 KIŞ TROFESI’NIN OVERALL SONUÇLAR

  1. HIZIR 1
  2. BASTARDA
  3. KALİTA
  4. ALİCE
  5. GÜLŞADE

Yarışçılara kupa ve katılım belgeleri, organizasyon yetkilileri ve Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras tarafından verildi.

Tirhandil Cup Organizasyon Komitesi Başkanı Erdem Ağan törende yaptığı konuşmada, “Tırhandil Cup, Bodrum’un yerel değerlerinin başında gelen tırhandilin yaşatılması, Akdeniz çanağı başta olmak üzere tüm dünyaya Bodrum’lu ustaların ellerinden çıkan tırhandili tanıtmak için düzenleniyor. Bu sene yine çok güzel bir kış trofesi geçirdik. Her ayağın yarışları çok çekişmeli geçti. Emeği geçen tırhandil sevdalılarına teşekkür ediyorum. Ayrıca destekleri için Otokar Otomotiv ve Savunma Sanayii A.Ş ve tüm sponsorlara verdikleri desteklerden dolayı çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Share
#

SENDE YORUM YAZ