logo

17 Nisan 2019

“YALIKAVAK TA HER ŞEY YOLUNDA”

Yalıkavakspor kulübü hakkında son günlerde bazı haber sayfalarında ve sosyal paylaşım sitelerinde yer alan kulüb ve yönetimle ilgili yapılan paylaşımlara istinaden bir basın açıklaması yayımladı.

Yayımlanan basın açıklamasında şunlara yer verildi;

“YALIKAVAK TA HER ŞEY YOLUNDA

25 Mart 2019 –  tarihinde Tarık Girgin hentbol haber sayfasında yer alan kulübümüz adına yapılmış habere cevap verme zorunluluğumuz doğmuştur.

Söylediği gibi, Yalıkavak hentbola sevdalı, hentbolu seviyoruz, sadece hentbol değil tüm sporlara olan,  bu sevgi ve sevda bu kulüp var olduğu sürece devam edecektir.

Sezon başında yabancı transfer ve eski hocamız Gökhan Ceyhan ile yaşanan sorunlar her kulüpte ve her spor branşında yaşanabilecek sorunlardır. Fakat bu sorunların yaşanmasında tamamen yönetimsel hatalardan olduğunu ve tek suçlunun yönetim kurulu olduğunu düşünmek bizler için haksızlıktır.

Biz yaptığımız transferleri hocamızın bilgisi dahilinde ve onun istekleri doğrultusunda yaptık. Çünkü yönetim kurulundaki hiç bir arkadaşımız hentbolu profesyonel olarak yapan kişiler değiliz. Gerçekten amatör bir ruhla takıma ve kulübe hizmet etmeye çalışıyoruz.

Maddi sorunlar yaşadığımız doğrudur. Türkiye’nin içinde bulunduğu bu durumda sorun yaşamayan kulüp yok denecek kadar azdır. Kaldı ki biz bir mahalle takımıyız. Şu ana kadar elde ettiğimiz başarılar ve gelinen nokta bize destek olan başta Bodrum Belediye Başkanımız Mehmet Kocadon ve yerel sponsorlar sayesinde gerçekleşmiştir.

Haber de Tarık Girgin’in söylediği gibi kulüp icralıktır. Kulübün hesabına icra gönderen kişi, ne 3 ay oynadıktan sonra maddi zorluklardan gönderdiğimiz yabancı oyuncularımız ne de dışarıdan bir alacaklıdır.

Kulübe icra gönderen kişi görev yaptığı süre içinde tüm alacaklarını alan, kulübü sahiplenen, bizlere bu işi sevdiği için ve amatör bir ruhla yaptığını söyleyen, üstelik bu alacak, yaklaşık 6 -7 yıl önce çalıştığı ve alamadığını söylediği geçmiş döneme ait alacak ve çalışmadığı aylara ait olan ve hakettiğini düşündüğü ( 01.01.2019 – 01.08.2019 )tarihine ait maaş alacaklarını erken tahsil etmek isteyen eski hocamız Gökhan Ceyhan’dan başkası değildir. Bu şekilde davranan bir kişi ile daha önce aldığımız görevden uzaklaştırma kararının çok doğru bir yönetim kararı olduğu açık olarak ortadadır. Tüm bu olaylardan sonra Gökhan hocamız, çok sevdiğini ve kızları gibi gördüğünü söylediği oyuncular, hakettikleri maaşlarını almadan, çalışmadığı ve seneler önce çalışıp alamadığı parasını icra yoluyla kuruşuna kadar tahsil etmiştir. Ayrıca yapılan ve başarısız olunan yabancı oyuncu transferleri de, yönetim tarafından, hentbolu çok iyi bildiğini savunup, hiç bir eleştiri ve öneriyi dikkate almayan hocamızın isteği ile yapılmıştır.

Ve en son dün, kulübü oyuncuların yönettiğine dair haber, bu tamamen yönetime karşı yapılan ve oyuncuları hedef alan sporcuların şimdiki ve gelecekteki kariyerlerine zarar verebilecek, hiç bir satırı sporla bağdaşmayan rezil bir haberdir.

Kıvanç hoca yada başka bir hoca veya herhangi bir oyuncu ile istediğimiz zaman, istediğimiz yerde kimseden izin almadan görüşme hakkımızda vardır.  herhangi bir anlaşma olmadan da hentbolu bilen, kulübümüz bünyesindeki, yada hentbol sporu içeresinde, düşüncelerine değer verdiğimiz kişiler, yada  daha önce bu hoca ile görev yapmış oyuncuların bilgisini almak kadar doğal olan bir davranış yoktur. Oyuncuların fikrini almak, ne onları yönetim üstüne çıkarır, nede kulübü onların yönettiğine dair bir durum oluşturur.

Haberde açıklandığı gibi, ne yönetim içinde bir sorun var ne de 1 ay sonra seçim.  Üstelik yeni seçilen belediye başkanını da bu olayların içine çekmek, kadar karaktersiz bir düşünce olamaz. Üstelik biz bu haber yazılmaya çalışırken, yada kısa bir süre önce belediye başkanını makamında ziyaret edip, tam destek sözünü aldık. Meyve veren ağaç her zaman taşlanmıştır ve taşlanmaya devam edecektir.

Yazılacak ve söylenecek daha çok konu var ama biz yönetim kurulu olarak aldığımız her kararın arkasındayız. Başarı için çalışmaya ve sorumluluk almaya devam edeceğiz.

Tek isteğimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün  “ Ben sporcunun zeki, çevik, aynı zamanda ahlaklısını severim” sözündeki ahlaklı ve başarılı sporcuları yetiştirecek hoca ve teknik kadrolarla çalışmaktır.

YALIKAVAKSPOR YÖNETİM KURULU

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ