logo

25 Mayıs 2019

YENİ DÖNEM KENT KONSEYİ BAŞKANI; ARİF YILMAZ

Bodrum Kent Konseyinin Seçimli Olağan Genel Kurul Toplantısı bugün BODTO konferans salonunda gerçekleştirildi.

Bodrum Ticaret Odası (BODTO) Toplantı Salonu’nda saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan ve çok sayıda STK üyesinin katıldığı genel kurul, geçmiş dönem başkanı Mustafa Demiröz’ün konuşmasıyla devam etti.

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras da Bodrum Kent Konseyi Seçimli Olağan Genel Kurul Toplantısına nezaket ziyareti yaptı.

Adaylara başarılar dileyen Ahmet Aras,”Halkın, kentlinin istemediği bir şeye imza atmak kesinlikle istemiyoruz. Bunun bizim elimizi de rahatlatacağını, işimizi kolaylaştıracağını da biliyoruz. Bu zihniyetle kentimizi yöneteceğiz. Bizde içeride kurumsal olarak hazırlıklar yapıyoruz. Kent konseyimizin de yeni seçilecek üyeleri ve başkanı ile beraber hep birlikte yöneteceğimize emin olabilirsiniz. Sizlerin çok çok önemi var. Sizlere tamamen inanıyor ve güveniyoruz. Bu kenti ne kadar sevdiğinizi, çevreyi, doğayı ne kadar sevdiğinizi biliyoruz. Ona zarar verecek her şeyin önünde şahsen durmak istiyorum. Ancak altımın da dolu olması lazım. Onuda dolduracak olan sizlersiniz” dedi.

Aras Fatsa’nın Sosyalist Belediye Başkanı Fikri Sönmez’in Mahalle Konseylerinin sistemi gibi bir örneğini de Bodrum’da hayata geçirmek istediğini söylemesi salonda alkışlarla karşılandı.

Divan heyetinin seçildiği genel kurulda yürütme kurulu, meclisler ve çalışma gruplarının faaliyet raporları okundu. Ardından Kent Konseyi başkanlığına aday olan Bodrum Can Kurtarma Derneği’nden Arif Yılmaz, Bodrum Yarımada Engelliler Derneği’nden Çiğdem Erko, Bodrum Halikarnas Motor Sporları Derneği’nden Faysal Şefkatlioğlu, Özgürlük ve Dayanışma Partisi’nden Mehmet Çilsal ve Bodrum Karia Rotary Derneği’nden Vedat Celal Altuğlu, alfabetik sıraya göre birer konuşma yaptı.

Konuşmaların ardından seçime geçildi. 463 üye sayısı bulunan ancak 184 kurumun katıldığı seçimin ilk turunda Arif Yılmaz 82, Mehmet Çilsal 36, Çiğdem Erko 25, Vedat Celal Altuğlu 24 ve Faysal Şefkatlioğlu ise 3 oy alırken, 3 oy geçersiz, 1 oy ise boş çıktı. 2’inci tura kalan seçimde Mehmet Çilsal, Arif Yılmaz lehine çekildiği açıkladı.

Bodrum Kent Konseyi Yürütme Kurulu şu isimlerden oluştu;

Osman Köseoğlu (58 oy), Buse Tekgül Gümüş (57), Yaman Olgaç (53 oy), Sema Höcek (49 oy), Itır köylü (45 oy),  Rezzan şebin (41 oy), Abdülkadir Sevindik (40 oy), Adalet Güler (40 oy), Feyha Karslı (39 oy), Ayşe Temiz (38 oy), Güney Şirin (38 oy), Figan Şendikmen (35 oy),  Erhan Yürüt (34 oy).

Share
#

SENDE YORUM YAZ