logo

13 Mayıs 2019

“YÜRÜMEK YAŞAMIN HEDİYESİDİR” SLOGANIYLA YÜRÜDÜLER

3.Anneler Günü Doğa Yürüyüşü Dağbelen’de yapıldı. Hareket etmenin, doğa ile iç içe olmanın sağlıklı yaşam ile ilişkisi üzerine farkındalık yaratmayı amaçlayan etkinliğe, 8 aylık bebekten 80’li yaşlara kadar her yaştan katılımcı olması dikkat çekti.

Etkinlik öncesi atıştırmalık ve su dağıtımının ardından, Tai-Chi, Qigong eğitmeni Hakan Onum topluluğa ısınma hareketleri yaptırdı. İnan Ailesini temsilen Gürol, Hürol ve Birol İnan kardeşler kısa birer konuşma yaptılar. Ardından LELEG YOLU fikir sahibi ve BODTO Bodrum Ticaret Odası adına uygulayıcısı Harita Mühendisi Hıdır Çam, yürüyüş öncüsü olarak yürüyüş rotası ile ilgili bilgiler vererek bu güne özel bir de şiir okudu. AKUT Bodrum Başkanı Sadettin Uslu’nun güvenlik hatırlatmalarının ardından yürüyüş başladı. Yürüyüş yaklaşık 90 dakikada tamamlandı.

Etkinlik sonrası her yıl olduğu gibi Lokma tatlısı dağıtımı ve Nazmiye İnan’ın en sevdiği çiçek olan; aşkın, sonsuzluğun simgesi 500 adet Gül Fidanı dağıtımı yapıldı. Katılımcılar memnuniyetlerini ve sonraki yıllarda da etkinliğin devamını arzuladıklarını dile getirdiler.

Share
#

SENDE YORUM YAZ