logo

“PANDEMİ HATIRASI” KİTABI YAZILDI

Muğla Bilim ve Sanat Merkezi Türkçe öğretmeni Burcu Hızır koordinesinde yürütülen bir çalışmada öğrencilerin pandemi süresince yazmış olduğu öyküler derlenerek bir kitap hâline getirildi.

İlimizde özel yetenekli öğrencilere yönelik faaliyet gösteren Muğla Bilim ve Sanat Merkezi öğrencileri Muğla Valisi Orhan Tavlı’ yı ziyaret ederek yazdıkları “Pandemi Hatırası” isimli kitaplarını hediye ettiler.

Otuz üç öğrencinin birlikte yazdığı ve elli hikâyeden oluşan kitabı arkadaşları adına Ecrin Duru Aras, Efe Birinci, Ezo Tilki ve İpek Başar isimli öğrenciler Vali Orhan Tavlı’ ya takdim ettiler.

Öğrenciler yazdıkları hikâyeleri okuyup yazarlık serüvenlerini anlattılar. “Pandemi Hatırası” olarak kalacak bu öykülerde büyük salgının yaşattığı ağır bunalımlı havanın aksine yerine göre düşündürücü, yerine göre güldürücü yazılar bulunuyor.

Ziyarette, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Seyfi Bozçelik,  Muğla Bilim ve Sanat Merkezi Müdürü Bekir Cevizci ile Türkçe Öğretmeni Burcu Hızır hazır bulundu.

#

SENDE YORUM YAZ