logo

“PURA VİDA” İSİMLİ LÜKS YAT DENİZE İNDİRİLDİ

Bodrum’da üretilen 37 metre uzunluğunda 8 metre genişliğindeki lüks yat, düzenlenen törenle denize indirildi.

Deniz Ticaret Odası Bodrum Şube Başkanı Orhan Dinç’in ortağı olduğu Roda Yacht tersanesinde 3 milyon avroya mal edilen “Pura Vida” isimli lüks, yat Ağanlar Tersanesi’ne getirildi. Turkyacht isimli firma için yapılan 5 kabinde 10 yolcu kapasiteli lüks tekne, burada tekne asansörü ile suya indirildi. Lüks yat, Ege ve Akdeniz koylarında haftalık turlara çıkacak.

Törene; Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Emel Çakaloğlu, Bodrum Ağır Ceza Reisi Serhat Işık, Liman Başkanı Burak Okçu, Deniz Ticaret Odası Bodrum Şube Başkanı Orhan Dinç, Denizciler Derneği Başkanı Erol Erdoğan’ın da aralarında olduğu çok sayıda davetli katıldı.

Turkyacht‘ın genel müdürü Bora Güleş, basın mensuplarına yaptığı açıklamada şunları dile getirdi;

“Bu bizim şirketin 5’inci teknesi. Kısmetse biz bunu misafirlerimize haftalık tur yapmak amacıyla inşa ettirdik. Ticari amaçlı kullanılacak. Misafirlerimizin çoğu genellikle yurtdışından gelmekte. Yabancı misafirlere hizmet ediyoruz. Sayın Cumhurbaşkanıızın katkılarıyla ülkemiz artık güvenli ülkeler arasında. Pandemi şartlarında güvenli ülkeler arasında geçtiği için bu sene geri kalan yaz sezonu boyunca hizmetlerimiz yoğun olarak devam edecek gibi gözüküyor. Bu 37 metre bir tekne. 5 tane misafir kabini var. 10 yolcu kapasiteli. İçerisinde 6 tane personelimiz var. Ege ve Akdeniz koylarında haftalık turlarda kullanılmak üzere inşa edildi.”

 

#

SENDE YORUM YAZ