logo

ZEYTİNLİNA TADINDA DOYASIYA ŞENLİK

Uluslararası Down Sendromu federasyonu tarafından Yalıkavak Sahilinde bulunan Zeytinlina’da düzenlenen farkındalık etkinliği, dünyanın birçok ülkesinden gelen Dawn Sendromlu çocuğu ünlü isimlerle buluşturdu.

Geçmiş yıllarda Yalıkavak Belediye Başkanlığı görevini başarıyla yürüten Mustafa Saruhan ve Eşi Hülya Saruhan’ın ev sahipliğinde gerçekleşen “HERŞEY 1 FARKLI OLACAK” adı altında düzenlenen etkinliğe 8 ülkeden gelen Down Sendromlu çocuklar ve İbrahim Yattara, Mustafa Kocabey ve Nilay Dorsa gibi yıldız isimler katıldı. Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’un da destek verdiği etkinlik de Down Sendromlu çocuklar doyasıya eğlendi.

Uluslararası Down Sendromu federasyonu tarafından düzenlenen etkinlikte kısa bir açıklama yapan Federasyon Başkanı Muhammet Abdullah Tuncay ise bu organizasyonu her sene yapacaklarını belirterek “Bu etkinlik uluslararası bir organizasyon. Dünyada ilk kez oluyor. 8 ülke 10 şehir şu anda burada misafir ettik. 60 çocuğumuzla birlikte plaj futbolu oynadık. 23 Nisan çocuk bayramından Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonuna Başkanlığını açıklıyorum. Egemenliğini Özel sporcularındır hareketini başlattık.” dedi.

Bir zamanların efsane futbolcuları İbrahim Yattara ve Papen Mustafa lakaplı Mustafa Kocabey’in de katıldığı plaj futbolu festivalinde Almanya’dan gelen Berlin Anadolu Kadın Futbol Takımı ile futbol oynayan Down Sendromlu çocuklar maçı 4 – 2 kazanarak sahada fırtına gibi estiler. Daha sonra tamamı Down Sendromlu çocuklar tarafından, turnuva şeklinde olan maçlar da izleyenlere heyecan dolu anlar yaşattı.

Zeytinlina’nın sahibi Hülya Saruhan da yaptığı açıklamada; “Böyle anlamlı bir etkinliğe ev sahipliği yaptığımız için çok mutluyuz. Biz plajımızı çocuklarımıza açarak, Zeytinlina’nın lezzetlerini kendilerine ikram ettik. Şu an gördüğüm bu mutlu tablo karşısında ben de ekip olarak Zeytinlina çalışanları da oldukça duygu yüklü anlar yaşadık. Bu çocuklarımızın mutluluğunu görmek, inanın her şeye bedel. Umarım önümüzdeki yıllarda düzenlenecek etkinliklerinde de kendilerine ev sahipliği yaparız.” Dedi.

Yöresel ve dünya mutfağının en lezzetli örneklerinin bulunduğu menüsüyle mantı, çaykama, yaprak sarma, çiçek dolması, organik reçeller ve ödüllü zeytin ürünler, elde yapılan, kara fırında pişen zeytinli ekmek ve pizzaların da servis edildiği Zeytinlina, yılın 12 ayı hizmet veriyor.

 

#

SENDE YORUM YAZ